Σφαιρόπουλος: "Μικρές λεπτομέρειες έκριναν το παιχνίδι στο τέλος"

Ο προπονητής της Μακάμπι Τελ Αβίβ, Γιάννης Σφαιρόπουλος μίλησε μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό με 85-82, τόνισε ότι μικρές λεπτομέρειες έκριναν το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος δήλωσε χαρακτηριστικά ότι: " Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι. Αλλά σιγά σιγά επιστρέψαμε και τους πιάσαμε στο σκορ. Θεωρώ που ήμασταν ανταγωνιστικοί και δείξαμε ένα πάρα πολύ καλό πρόσωπο. Μικρές λεπτομέρειες έκριναν το παιχνίδι στο τέλος. Μπορώ να πω ότι έχουμε ένα κέρδος παρά την ήττα, μπήκαν στην ομάδα ο Μπλέιζερ και ο Τζόουνς και έδειξαν ότι είναι παίκτες επιπέδου EuroLeague. Είμαστε στεναχωρεμένοι γιατί χάνουμε το τρίτοσυνεχόμενο παιχνίδι στο τέλος και όπως είδατε σήμερα στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Από εδώ και πέρα προτιμώ να βελτιωθούμε. Να συγχαρώ τον Ολυμπιακό για την νίκη. Άξιζε ο Ολυμπιακός να πάρει την νίκη, του εύχομαι συγχαρητήρια και καλή τύχη στη συνέχεια".