ΤΦΤ-Κουμάνοβο 83-54: Συνεχίζει νικηφόρα με κορυφαίο τον Άντερσον

Η ΤΦΤ Σκοπίων υπεραπίστηκε το καθήκον της και νίκησε το Κουμάνοβο με 83-54, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του Ε' Ομίλου της Βαλκανικής Λίγκας.

Η ΤΦΤ είχε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-15). Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με ένα επί μέρους σκορ 31-10 στην δεύτερη περίοδο και πήραν διαφορά 24 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (49-25).

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και παρότι το Κουμάνοβο δεν τα παράτησε, η ΤΦΤ βρήκε απαντήσεις και νίκησε με 83-54.

Από την ΤΦΤ ξεχώρισαν οι Άντερσον και Χόρτον με 30 και 19 πόντους αντίστοιχα, ενώ από το Κουμάνοβο διακρίθηκε ο Αντρέγιεβιτς με 15 πόντους.

Η ΤΦΤ ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-1 και την τρίτη θέση, ενώ το Κουμάνο βρίσκεται στην έκτη και τελευταία θέση με ρεκόρ 1-1.

Περίοδοι: 18-15, 49-25, 69-40, 83-54