Αγκαλιά ο Λεμπρόν Τζέιμς με τον Λιονέλ Μέσι

Ο Λιονέλ Μέσι έκανε το ντεμπούτο του με την Ίντερ Μαϊάμι στο MLS σε αγώνα για το Λιγκ Καπ, με πληθώρα αστεριών να είναι στο γήπεδο και τον άσο των Λέικερς, Λεμπρόν Τζέιμς να τον αγκαλιάζει, λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.

Ο διεθνής Αργεντινός μεσο-επιθετικός έκανε το ντεμπούτο του  με την Ίντερ Μαϊάμι στον αγώνα με την Κρουζ Αζούλ. Ένα ματς που τράβηξε παγκοσμίως το ενδιαφέρον, με πολλούς αστέρες του αθλητισμού, όπως η Σερένα Γουίλιαμς και ο Λεμπρόν Τζέιμς να βρίσκονται εκεί.

Ο "βασιλιάς" αγκάλιασε τον Λιονέλ Μέσι πριν την έναρξη του αγώνα. Οι δύο παίκτες έδειξαν το πόσο σεβασμό έχουν ο ένας στον άλλον.

Ο Λιονέλ Μέσι μπήκε ως αλλαγή στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έβαλε γκολ στο 90+4' λεπτό, κάνοντας το 2-1 και δίνοντας την νίκη στην ομάδα του.