Ουνικάχα-Γκιπουθκόα 104-69: Με περίπατο πήραν την νίκη οι Ανδαλουσιανοί

Η Ουνικάχα Μάλαγα νίκησε με μεγάλη ευκολία την Γκιπουθκόα με 104-69, στο πλαίσιο της ενδέκατης αγωνιστικής του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Ουνικάχα Μάλαγα ήθελε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της και νίκησε εύκολα την Γκιπουθκόα με 104-69. Η ομάδα από την Ανδαλουσία πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και βρέθηκε μπροστά με 13 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-18), ενώ είχε προβάδισμα οχτώ πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (51-43).

Οι γηπεδούχοι θέλησαν να ξεφύγουν στην τρίτη περίοδο και ήταν οι κυρίαρχοι του αγώνα στην τέταρτη περίοδο, κάνοντας ένα επί μέρους 31-12. Η Ουνικάχα Μάλαγα τελικά νίκησε την Γκιπουθκόα με 104-69.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μπριθουέλα και Αλόνσο με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Γκιπουθκόα διακρίθηκαν οι Ράντοτσιτς και Εχενίκε με 15 και 14 πόντους.

Περίοδοι:  31-18, 51-43, 73-59, 104-69