Παναθηναϊκός – Αποδοκιμασίες στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με Βίρτους

Το κακό πρώτο δεκάλεπτο του Παναθηναϊκού, στο παιχνίδι απέναντι στην Βίρτους Μπολόνια, έφερε το… ξέσπασμα της «πράσινης» εξέδρας.

Το τριφύλλι μπήκε κάτι παραπάνω από… μουδιασμένο στο παρκέ του ΟΑΚΑ, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι Ιταλοί, προηγούμενοι με 19-7 στο 8’, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο στο +9 (12-21), με τους γηπεδούχους να έχουν μόλις 3/15 σουτ!

Η εξέλιξη αυτή προκάλεσε την… έκρηξη της «πράσινης» εξέδρας. «Είναι βαριά του ΠΑΟ η φανέλα και όποιος δεν μπορεί, να πάει να γ@@ει», ήταν το υβριστικό σύνθημα που ακούστηκε από το σκληροπυρηνικό κομμάτι των οπαδών του Παναθηναϊκού. Να σημειωθεί, πάντως, πως μετά την άγρια γιούχα στο φινάλε της πρώτης περιόδου, η εικόνα του Παναθηναϊκού ήταν σαφέστατα βελτιωμένη στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπως φαίνεται και από το επιμέρους 26-20, που έφερε το ματς σε απόσταση ενός σουτ (38-41 στο ημίχρονο).