Σάσαρι-Περιστέρι 52-75: Ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε την φιλική νίκη η ομάδα του Σπανούλη

Το Περιστέρι νίκησε την Σάσαρι με 75-52 σε φιλικό αγώνα,

Αν και το Περιστέρι είχε τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με 13 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-12), η Σάσαρι είχε ανεβάσει ταχύτητα στο δεύτερο δεκάλεπτο. Η ομάδα των δυτικών προαστίων προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχόνου (38-35).

Η ομάδα του κόουτς Σπανούλη είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-45). Το Περιστέρι ήταν σαρωτικό στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Σάσαρι μρ 75-52 σε φιλικό αγώνα.

Από το Περιστέρι διακρίθηκε ο Ράγκλαντ με 12 πόντους, ενώ είχαν οι Χαντς και Κασελάκης από έντεκα πόντους έκαστος. Από την Σάσαρι ξεχώρισε ο Γκόμπλαντ με 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 12-25, 35-38, 45-55, 52-75

Σάσαρι (Μπουλέρι): Καπελέτι 2, Κάρτα, Πεζάνο, Τρέιερ 5, Κρούσλιν 5 (1), Βαν Έικ 7(1), Ουιτάκερ 7, Ρασπίνο 3(1), Τζεντίλε 5, Γκόμπαλντ 18.

Περιστέρι (Σπανούλης): Μήτρου-Λονγκ 8 (1/3 τριπ.), Ράγκλαντ 12 (2/2 τριπ.), Ντάνγκουμπιτς, Ξανθόπουλος, Χάντς 11, Πουλιανίτης 7 (1/5 τριπ.), Κασελάκης 11 (1/4 τριπ.), Ρένφρο 6, Γουίλιαμς 10, Τόμπσον 4, Χουγκάζ 6, Ζούγρης.