ΠΑΟΚ-Προμηθέας 80-95: Με 32αρα του Χέιλ

Ο Προμηθέας νίκησε εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ με 95-80, για την πρώτη αγωνιστική της Basket League.

Ο Προμηθέας ήταν καταιγιστικός στα πρώτα λεπτά και παίζοντας αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με 14 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-14). Οι Πατρινοί κράτησαν την διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-38).

Αν και οι "ασπρόμαυροι" πίεσαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και μείωσαν στους τέσσερις πόντους στο 25' λεπτό (57-53), Οι "πορτοκαλί" είχαν τον πρώτο λόγο στα επόμενα πέντε λεπτά και προηγήθηκαν με 12 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-60). Ο Προμηθέα διατήρησε το προβάδισμα του στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ με 95-80.

Από τον Προμηθέα διακρίθηκαν οι Χέιλ και Ρέινολντς με 32 και 16 πόντους αντίτοιχα. Από τον ΠΑΟΚ ξεχώρισε ο Φρίντρικσον με 20 πόντους, με τον Μπελιάουσκας και τον ΜακΝίς να βάζουν από 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα 14-28, 38-51, 60-72, 80-95