ΠΑΟΚ-Περιστέρι 69-64: Με σκόρερ τον Χάρισον και double double τον ΜακΝις

Ο ΠΑΟΚ νίκησε εντός έδρας το Περιστέρι με 69-64 και ανέβηκε στο 2-1, ενώ η ομάδα των δυτικών προαστίων έχει τρεις ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Αν και το Περιστέρι πήρε προβάδισμα με τέσσερις πόντους στο 2' λεπτό (6-2), ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμό και είχε διαφορά με πέντε πόντους στο 7' λεπτό (18-13). Η ομάδα των δυτικών προαστίων είχε ένα επί μέρους σκορ 9-1 στα επόμενα τρία λεπτά και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-19).

Παρότι οι "ασπρόμαυροι" μείωσαν την διαφορά στους δύο πόντους τέσσερις φορές στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-34). Αν και η ομάδα του κόουτς Σπανούλη είχε διαφορά έξι πόντων στο 22' λεπτό (42-36), η ομάδα του κόουτς Τακιανού βρήκε απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος της τρίτης περιόδου (53-53).

Ο ΠΑΟΚ ήταν πιο αποτελεσματικός στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 16-11, νίκησε εντός έδρας το Περιστέρι με 69-64

Από τον ΠΑΟΚ διακρίθηκαν οι ΜακΝις (10 ριμπάουντ και 1 ασίστ) και Χάρισον με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από το Περιστέρι ξεχώρισαν οι Χάντς και Γουίλιαμς με 13 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 19-22, 34-36, 53-53, 69-64