Το Περιστέρι νίκησε εντός έδρας τον Προμηθέα με 76-71 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 3-1, ενώ οι Πατρινοί έπεσαν στο 3-1.
Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με το Περιστέρι να έχει διαφορά δύο πόντων στο 7' λεπτό (16-14). Το Περιστέρι με ένα επί μέρους σκορ 9-3 στα επόμενα τρία λεπτά, ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-17). Αν και οι γηπεδούχοι ανέβασαν την διαφορά στους δέκα πόντους τρεις φορές, οι Πατρινοί με ένα συνολικό επί μέρους σκορ 23-17, μείωσαν την διαφορά. Η ομάδα των δυτικών προαστίων προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-40).
Παρότι οι φιλοξενούμενοι είχαν για περισσότερη ώρα το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις και προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-56). Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στην τέταρτη περίοδο και έγινε ντέρμπι ο αγώνας. Το Περιστέρι ήταν πιο αποτελεσματικό και με ένα επί μέρους σκορ 8-2 στα τελευταία λεπτά, νίκησε εντός έδρας τον Προμηθέα με 76-71.
Από το Περιστέρι διακρίθηκαν οι Χαντς και Γουίλιαμς με 18 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από τον Προμηθέα ξεχώρισαν οι Ετσενίκε (10 ριμπάουντ) και Χέιλ με 21 και έντεκα πόντους.
Δεκάλεπτα: 25-17, 42-40, 59-56, 76-71
![Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.](https://scontent.fskg5-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/387638866_369956605389248_6869203946707435594_n.png?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=UP40OP6e4fQAX98_qit&_nc_ht=scontent.fskg5-2.fna&oh=03_AdQtzmr8OS0CdzjQ795HcHPopJ0dAxxI26esiYmESe3nxw&oe=6564A31E)
![Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.](https://scontent.fskg5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/396622163_1008329190396044_5484775938819996293_n.png?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=8cd0a2&_nc_ohc=gAGZROkizgkAX-rLnmq&_nc_ht=scontent.fskg5-1.fna&oh=03_AdRwI5-__9bnaNTf0DqfE66sQ87yUNj5AP_e1B1K6kCjjg&oe=6564B45E)