Βιλερμπάν-Σαλόν: 82-70 Άνετη επικράτηση χωρίς τον προπονητή της (pic)

Μπροστά σε 1600 φιλάθλους, η Βιλερμπάν νίκησε σε φιλική αναμέτρηση της Σαλόν με 82-70, χωρίς την παρουσία του προπονητή της, Τι Τζέι Πάρκερ, γιατί πριν από το ματς είχε επάφη με άτομο, που βρέθηκε θετικό στον κορονοιό.

Η Βιλερμπάν πάτησε το γκάζι από τα πρώτα λεπτά και βρέθηκε μπροστά με 16 πόντους στο 13 λεπτό (34-18), με την Σαλόν να μείωσε την διαφορά στους δώδεκα στο τέλος του ημιχρόνου (47-35). Αν και η Σαλόν δεν πέταξε λευκή πετσέτα, ηττήθηκε από την ομάδα της Λυών με 82-70 και θα παίξω το Σάββατο (29/8), στο μικρό τελικό με τον ηττημένο του αγώνα Ντιζόν-Μπούρζ.

Chalon : Sim 14, Cooper 14, Gelabale 3, Ndoye, Menco 5, Niasse, Hesson 19, Camara 12, Mbaya 3.

Villeurbanne : Freeman 12, Kahudi 8, Lacombe 4, Diot, Noua 10, Hayes 9, Bako, Lighty 5, Howard 6, Yabusele 12, Cole 12, Strazel 4.

Δεκάλεπτα: 29-17, 18-18, 13-16, 22-19