Βιλερμπάν-Βαλένθια 66-77: Κατέκτησαν το τουρνουά των φιλικών αγώνων οι νυχτερίδες

Η γηπεδούχος Βαλένθια νίκησε εύκολα την Βιλερμπάν με 77-66 και κατέκτησε το τουρνουά των φιλικών αγώνων της EuroLeague που διεξήχθη στην ομώνυμη Ισπανική πόλη.

Οι νυχτερίδες πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά και βρέθηκαν μπροστά με 14 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-15), με τους Γάλλους να μειώνουν την διαφορά στους δέκα στο τέλος του ημιχρόνου (46-36). Η Βαλένθια διατήρησε το προβάδισμα της στα ίδια επίπεδα στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε την Βιλερμπάν με 77-66, κατακτώντας την πρώτη θέση στο τουρνουά των φιλικών αγώνων της EuroLeague που διεξήχθη στην ομώνυμη Ισπανική πόλη.

Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Ντιό, Χάουαρντ και Κόουλ με 11 πόντους έκαστος, ενώ από την Βαλένθια διακρίθηκαν οι Ντούμπλιεβιτς και Τομπέι με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα

Δεκάλεπτα: 15-29, 36-46, 50-60, 66-77