Λαύριο-Χαρίλαος Τρικούπης 87-70: Συνεχίζει νικηφόρα με κορυφαίο τον Ντέιβις

Το Λαύριο συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις και νίκησε τον Χαρίλαο Τρικούπη με 87-70, ανεβάζοντας το ρεκόρ του στο 3-3, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 3-4.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με το Λάυριο να ξεφεύγει με έξι πόντους (20-14), αλλά τον Χαρίλαο Τρικούπη με οχτώ σερί πόντους, να αποκτά προβάδισμα δύο πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-20).

Οι ομάδες εναλλάσοταν στο σκορ και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το Λαύριο χάρη σε ένα επί μέρους σκορ 15-5, να περνάει μπροστά με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-38).

Το Λαύριο συνέχιζε να ανεβάζει την διαφορά και είχε προβάδισμα δώδεκα πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-50).  Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το σκο και τελικώς νίκησε τον Χαρίλαο Τρικούπη, με τον οποίο δεν αγωνίστηκε ο Γιάννης Αγραβάνης, με 17 πόντους (87-70).

Από το Λαύριο ξεχώρισαν οι Ντέιβις και Έβανς με 23 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τον Χαρίλαο Τρικούπη διακρίθηκαν οι Γκριν και Σαχπατζίδης με 19 και 16 πόντους.

Περίοδοι: 20-22, 47-38, 62-50, 87-70

Διαιτητές: Γ. Πουρσανίδης, Κ. Πουρσανίδης, Αναστόπουλος

On Fire: Ο Ντέιβις  με τους 23 πόντους

Μεγαλύτερη διαφορά: Το +18 (84-66)

Το στατιστικό που έκανε την διαφορά: Το 6/22 στα τρίποντα του Χαρίλαου Τρικούπη