Απόλλων Πάτρας-Ηρακλής 83-79: Φιλική επικράτηση των Αχαιών στις λεπτομέρειες

Ο Απόλλων Πατρών επικράτησε του Ηρακλή σε φιλική αναμέτρηση με 83-79.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τον Απόλλωνα Πατρών να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-19). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους κυανόλευκους να πιέζουν και να προσπερνούν συχνά στο σκορ, αλλά οι Πατρινοί προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (42-41).

Αν και ο Ηρακλής προηγήθηκε με έξι πόντους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους (54-48), οι ασπρόμαυροι με ένα επί μέρους σκορ 17-5, κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν ρποβάδισμα με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-59).  Οι κυανόλευκοι συνέχιζαν να πιέζουν στην τέταρτη περίοδο, αλλά ο Απόλλων Πατρών διαχειρίστηκε την κατάσταση και νίκησε με 83-79 στην φιλική αναμέτρηση.

Δεκάλεπτα: 24-19, 42-41, 65-59, 83-79