Περιστέρι-Λαύριο 85-88: Στην τρίτη θέση του "bwin Tournament Against Covid-19" η ομάδα του Σερέλη

Το Λαύριο επικράτησε του Περιστερίου με 88-85 και πήρε την τρίτη θέση του "bwin Tournament Against Covid-19".

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με τον Λαύριο να παίρνει μία μικρή διαφορά τριών πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-16). Το Περιστέρι συνέχισαν να πιέζει στο δεύτερο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (44-43).

Αν και η ομάδα των δυτικών προαστίων ξεκίνησε δυναμικά το δεύτερο μέρος, το Λαύριο πίεσε και επέστρεψε στον αγώνα, αλλά η ομάδα υπό τις οδηγίες του Σωτήηρη Μανωλόπουλου παρέμειναν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-60). Ο αγώνας απέκτησε ιδιαίτερο ενδιαφέρον, με το Λαύριο να διαχειρίζεται αποτελεσματικά την κατάσταση κυρίως με τα  πολύ σημαντικά καλάθια των Μίλερ και Κάρτερ και να επικρατεί του Περιστερίου στις λεπτομέρειες με 88-85.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-19, 44-43, 61-60, 85-88