Λαύριο-Λάρισα 77-91: Με καθοριστικούς Χάντσον και Τσαϊρέλη

Η Λάρισα νίκησε εκτός έδρας το Λαύριο με 91-77 και ανέβηκε στο 6-9, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 5-10.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την Λάρισα με εννέα σερί πόντους να παίρνει την ηνία και να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-22). Το Λαύριο πέρασε στην αντεπίθεση στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 21-14, προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-39).

Οι Θεσσαλοί βρήκαν απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 29-15, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-58). Η Λάρισα διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας το Λαύριο με 91-77.

Από την Λάρισα διακρίθηκαν οι Χάντσον και Τσαιρέλης με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από το Λαύριο ξεχώρισαν οι Σάβατζ και Τσαιρέλης με 16 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 22-25, 43-39, 58-68, 77-91

On Fire: Ο Χάντσον της Λάρισας με 19 πόντους, επτά ριμπάουντ και δύο ασίστ σε 32:37 λεπτά/

Η μεγαλύτερη διαφορά: Το 84-67 (οι 17 πόντοι διαφορά για την Λάρισα στο 35' λεπτό)

Το στατιστικό που έκανε την διαφορά: Το 26% του Λαυρίου στα τρίποντα, με την Λάρισα να έχει 53%.

Διαιτητές: Τσαρουχά, Ζαχαρής, Κατραχούρας

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή. Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.