Περιστέρι-Καρδίτσα 102-77: Με 29αρα του Ντένμον

Το Περιστέρι νίκησε εντός έδρας την Καρδίτσα με 102-77 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 3-2, ενώ η θεσσαλική ομάδα έπεσε στο 1-3.

Πολύ δυναμικά ξεκίνησε το Περιστέρι στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-12). Η ομάδα των δυτικών προαστίων ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 27-18, προηγήθηκε με 20 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου σε διψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκαν με 18 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-54). Το Περιστέρι διατήρησε το προβάδισμα του στην τέταρτη περίοδο και νίκησε με 102-77.

Από το Περιστέρι διακρίθηκαν οι Ντένμον και Τζούιστον με 29 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από την Καρδίτσα ξεχώρισαν οι Πριντζέτ και Μπάτεμον με 25 και 19 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 50-30, 72-54, 102-77

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαλαμάς, Καρπάνος, Τσιμπούρης

H μεγάλη διαφορά: Το +26 του Περιστερίου στο 22' λεπτό (56-30).