Καρδίτσα-ΠΑΟΚ 63-92: Στο ρελαντί επικράτησαν οι ασπρόμαυροι με 28αρα του Χαντς

Ο ΠΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας την Καρδίτσα με 92-63 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 5-3, ενώ η θεσσαλική ομάδα έπεσε στο 1-6.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τον ΠΑΟΚ να έχει τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-15). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 25-15, προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-30).

Οι "ασπρόμαυροι" συνέχισαν να ανεβάζουν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 30-16, προηγήθηκαν με 29 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-46). Ο ΠΑΟΚ διατήρησε το προβάδισμα του στην τέταρτη περίοδο που ήταν κυρίως διαδικαστικού χαρακτήρα και νίκησε εκτός έδρας την Καρδίτσα με 92-63.

Από τον ΠΑΟΚ διακρίθηκαν οι Χαντς και Φράνκε με 28 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Καρδίτσα ξεχώρισαν οι Πρίντζετ και Αγραβάνης με 17 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-20, 30-45, 46-75, 63-92

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μάνος, Ζαχαρής, Λουλουδιάδης

On Fire: Ο Χαντς του ΠΑΟΚ με 28 πόντους, τέσσερις ασίστ και τρία ριμπάουντ σε 29:12 λεπτά

Η μεγαλύτερη διαφορά: Το 82-49 (οι 34 πόντοι διαφοράς του ΠΑΟΚ στο 35' λεπτό)