Skip to main content

National League 2

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Δείτε όλα όσα συνέβησαν στους πέντε ομίλους:

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Παρακολουθήστε δράση σε live streaming από το πρωτάθλημα της National League 2.

 

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Δείτε όλα όσα συνέβησαν στους πέντε ομίλους:

| Press Room | Γ' Εθνική

Δύο παιχνίδια σήμερα για την 6η αγωνιστική στη National League 2, με τον Δούκα να επικρατεί με 65-62 της Ακαδημίας Μπάσκετ Ελευσίνας, ενώ το παιχνίδι μεταξύ των Αγίων Αναργύρων και της Ένωσης Ιλίου διεκόπη λόγω τεχνικού προβλήματος.

| Δημήτρης Παπαδόπουλος | Basket League

Ο Άρης συνεργάζεται με την ομάδα του Ναυάρχου Βότση σε αναπτυξιακό επίπεδο και για τον λόγο αυτό ο Γιάννης Καστρίτης μαζί με τον παίκτη των κίτρινων Γιώργο Φίλλιο παρακολούθησαν δια ζώσης την αναμέτρηση της ομάδας.

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Β' Εθνική

Ο Εθνικός γιορτάζει τα 100 χρόνια ιστορίας του, με τον επικεφαλής του τμήματος μπάσκετ, Δημήτρη Καραφάντη, να μιλά στο EOK WEB Radio για τον ένα αιώνα ζωής των «κυανόλευκων», καθώς και για τα πλάνα της ομάδας.

| Δημήτρης Παπαδόπουλος | Γ' Εθνική

Ο Αναστάσης Κουτσονικόλας στάθηκε άτυχος στο παιχνίδι του Χολαργού με τον ΑΟΚ Χανιά για την Γ Εθνική καθώς υπέστη ρήξη χιαστού και μηνίσκου.

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Ο Ηλυσιακός διατήρησε το αήττητο του στον 2ο όμιλο της National League 2, καθώς μετά την νίκη του επί του Δούκα με 95-85, έκανε το 5Χ5, όντας μόνος πρώτος στην βαθμολογία.

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Δείτε όλα όσα συνέβησαν στους πέντε ομίλους της κατηγορίας:

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Με τα παιχνίδια της τέταρτης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της National League 2.

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Παρακολουθήστε σε live streaming δράση από το πρωτάθλημα της National League 2. 

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Με την διαιτησία της αναμέτρησης απέναντι στον Ηλυσιακό τα έχουν οι ιθύνοντες του Κρόνου, που με ανακοίνωση τους, ζητούν την εξαίρεση του διαιτητή Ηλία Χρηστίδη από τα επόμενα παιχνίδια της ομάδας τους.

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του 4ου ομίλου, οι  Τιτάνες Παλαμά επικράτησαν με 66-65 του Πιερικού Αρχέλαου.

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Με τα παιχνίδια της τρίτης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της National League 2.

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Ο Ηλυσιακός ξεπέρασε το εμπόδιο και του Κρόνου Αγίου Δημητρίου, επικρατώντας με 78-75, κάνοντας το 3Χ3 στον 2ο όμιλο της National League 2, με τον  Αντώνη Φώτση και τους συμπαίκτες του , μαζί με τον προπονητή της ομάδας, Θοδωρή Ασημακόπουλο, να γιορτάζουν την επιτυχία τους στα αποδυτήρια.

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Η αυλαία της 3ης αγωνιστικής για τη National League 2 άνοιξε χθες (4/11) με την επικράτηση του Δούκα επί του ΚΑΟ Κορίνθου με 73-72 και σήμερα (5/11) διεξάγονται οι αγώνες και στους πέντε ομίλους της κατηγορίας.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Κυριακή 5/11

Αιγίου 17.00 Αστέρας Τεμένης-Ιόνιος Σπυρλιδάκης-Μπον-Αρτελάρης (Κοκορδάτος)

Κρυα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-ΚΑΕ Παραμυθιάς Κηπώσης-Γεωργόπουλος-Μπερέτσος (Κρεσταινίτης)

Πύλου 17.00 Γαργαλιάνοι-Αχαγιά 82 Φασόλης-Μπαβέλας-Γκαραβέλος (Γιαλικάρης)

Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης Κίου-Προμηθέας 2014 Αναστασόπουλος-Βαγγάλης-Οικονόμου (Τοκαλτίδης)

Ιωανίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Δόξα Πύρρου Άρτας Διαμαντής-Αποστολόπουλος-Μπολάνος (Τζαμάκου)

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-ΑΓΣ Ιωαννίνων Μαυρέλης-Τζιμινίδης-Αυγερινός (Θεοδοσόπουλος)

2ος Όμιλος

Σάββατο 4/11

Δούκας-ΚΑΟΚ Παλαίμων 73-72

Κυριακή 5/11

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Πικέρμι Περδετζόγλου-Δημουλάς-Χρήστου (Γκόγκας)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-ΚΑΠ Σκουλαρίκης-Αλεξόπουλος Παν.-Κούλης (Νικολοπούλου)

Α. Δασκαλάκης 13.00 ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας-Πανναξιακός Πλέγας-Παπαδόπουλος Νικ.-Θεοδοσόπουλος (Καλαρέμας)

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Χρηστίδης Ηλ.-Ψύχας-Γερός (Κυριόγλου)

Ρεπό: ΑΣ Πέρα

3ος Όμιλος

Κυριακή 5/11

Κοκκινιάς Αμαρουσίου 15.15 Νίκη Αμαρουσίου-Ένωση Ιλίου Ραπτογιάννης-Σάλτας-Κουτίβης (Καφετζέλης)

Αντ. Τρίτσης 17.00 ΚΟ Χολαργού-ΓΕ Αγ. Αναργύρων Ραχιώτης-Μπαράκου-Τσαγκατζής (Δήμου)

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Πορφύρας Ευφραιμίδης-Αλεξόπουλος Χρ.-Τσαούση (Φαλούκας)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-ΑΟΚ Χανιά Κατσαπρακάκης-Πετράκης Γ.-Τσικριτσάκη (Μακρής)

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Ελευθερία Μ. Πετράκης Ιωάν.-Παπαδόπουλος Ανδ.-Διόλατζης (Σταθούλης)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-Ερμής Αργυρούπολης Χρηστίδης Παύλ.-Βαλουξής-Κολίλας (Παππάς Ηλ.)

4ος Όμιλος

Κυριακή 5/11

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Αετοί Βέροιας Αναστασιάδης Β.-Κάννης-Παπαδόπουλος Γρ. (Καλότσης)

Αγ. Θωμά 17.00 ΑΕ Λάρισας-Άργος Ορεστικό Μπουγλός Π.-Χάνος-Νικολαϊδης (Αθανασόπουλος)

ΕΑΚ Βόλου (κ.θ.) 17.00 Ολυμπιακός Β.-Πιερικός Αρχέλαος Ηλιόπουλος-Κανελλίδης-Κλεπουσνιώτου (Μηναρετζόπουλος)

Μπάρας (κ.θ.) 17.00 Τρίκαλα-Εκπ. Φρυγανιώτη Γιαννούλης-Γιατρόπουλος-Πάνος (Μπουργάνης)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Καστοριά Δικταπανίδης-Αναστασιάδης Π.-Σκρίνος (Καρακώστας)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Κου.Πα. Κιλκίς Καντερές-Καραβάς-Αθανασιάδης Αθ. (Μόρφης)

Τετάρτη 8/11

Σοφάδων 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Πιερικός Αρχέλαος Μαραμής-Μπουγλός Ι.-Κοντοστάθης (Καρακώστας)

5ος Όμιλος

Κυριακή 5/11

Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη ΕΚ-Ιωνικός Ιωνίας Αγραφιώτης Γρ.-Μιχέλη Ευ.-Κούρογλου (Αναστασίου Αθαν.)

Αλεξάνδρειο 17.00 Ν. Βότσης-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Παπαγεωργίου-Μπουγλός Ι.-Δημούδης (Φωτιάδης)

Ν. Μουδανιών 17.00 Ακ. Μπάσκετ Μουδανιών-Εθνικός Λαγυνών Παπαγερίδης-Λαδάς-Ράπτης (Θωμόπουλος)

Βασιλικών 17.00 ΓΑΣ Βασιλικών-Ευκαρπία Τσάνταλη-Κωνσταντινέλλης-Τσαπόγα (Παραδάς)

Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-Ρούπελ Σιδ. Κατωτικίδης-Σταμπουλής-Γκαρτζονίκας (Κουκουβίνου)

Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας Παπαθανασίου-Αθανασιάδης Βλ.-Λαμπρέλης (Σαλικίδης)

| Αναστάσης Κατσαβός | Γ' Εθνική

Επιστολή διαμαρτυρίας προς την ΟΔΚΕ απέστειλε ο Ίκαρος Καλλιθέας μετά την ήττα από την ΑΣ Πέρα, με τους κόκκινους να κάνουν λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος. 

| Άρης Κατσίδης | Γ' Εθνική

Δείτε όλα όσα έγιναν στους αγώνες της Κυριακής (22/10), για την National League 2.

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Παρακολουθήστε σε Live Streaming δράση από το πρωτάθλημα της National League 2.

 

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Γ' Εθνική

Στην μάχη πέφτουν και οι ομάδες της National League 2, με την διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής των πέντε ομίλων της πρώην Γ’ Εθνικής.