Άλμπα-Βιλερμπάν 88-71: Σαρωτικοί οι κίτρινοι με πλουραλισμό στο σκοράρισμα

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 88-71 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 11-23, ενώ η γαλλική ομάδα έπεσε στο 8-26.

Η Άλμπα είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και πήρε τα ηνία του αγώνα, με την Βιλερμπάν να μειώνει στον ένα πόντο σε δύο περιπτώσεις. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-16). Αν και η γαλλική ομάδα ισοφάρισε σε δύο περιπτώσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι "κίτρινοι" είχαν το πάνω χέρι, έπαιξαν πιο αποτελεσματικά και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-36).

Οι Βερολινέζοι ήταν καταιγιστικοί στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-18, προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-54). Η Άλμπα συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 88-71.

Από την Άλμπη Βερολίνου διακρίθηκαν οι Όλιντε και Σίκμα με 12 πόντους έκαστος, με τον Τίμαν να έχει έντεκα πόντους, ενώ οι Σμιθ και Λάμερς σκόραραν από δέκα πόντους. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Φαλ και Ντε Κολό με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 20-16, 38-36, 65-54, 88-71