Aρμάνι Μ.- Μονακό 66-72 : Νίκη των Μονεγάσκων με ηγέτη Τζέιμς

Η Μονακό πέρασε από το Μιλάνο με ηγέτη Τζέιμς ( 21 π. - 5 ρ. - 3α.) και έφτασε στο 4-2 στην διοργάνωση, ενώ για την Αρμάνι αυτή ήταν η 5η ήττα σε 6 αναμετρήσεις.

Η Αρμάνι εκμεταλλευόμενη την ευστοχία της από τα 6.75 ( 4 τριπ. στο 1ο δεκ.) επέβαλε τον ρυθμό της από την αρχή του αγώνα έναντι της ομάδας του Μονακό και βρέθηκε να προηγείται με πέντε πόντους (18-13) στην πρώτη περίοδο , με το σκηνικό στην δεύτερη να αλλάζει και την Μονακό να έχει τα ηνία του αγώνα ,έριξε την διαφορά στους δυο πόντους και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τους γηπεδούχους να προηγούνταν 37-35.
Στο δεύτερο μέρος , η άμυνα των Μονεγάσκων σε συνδυασμό με την αστοχία των Μιλανέζων , είχε ως αποτέλεσμα οι πρώτοι να γυρίσουν τούμπα το παιχνίδι και να προηγηθούν με τέσσερις στην λήξη της τρίτης περιόδου(52-48). Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Αρμάνι παρόλο που πλησίασε στον πόντο (66-67, 39:25) δεν κατάφερε να υπερασπιστεί την έδρα της.

Τα δεκάλεπτα:18-13, 37-35, 48-52, 66-72