Μακάμπι Τελ Αβίβ - Άλμπα Βερολίνου 102-81: Εύκολο βράδυ με 100άρα για τους Ισραηλινούς

Η Μακάμπι επικράτησε με 102-81 της Άλμπα Βερολίνου και επέστρεψε στις νίκες στην Ευρωλίγκα.

Η Μακάμπι μπήκε στο ματς με σκοπό να το "καθαρίσει" νωρίς και προηγήθηκε 17-9 με τρίποντο του Ταμίρ Μπλατ στο 7ο λεπτό του παιχνιδιού. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 29-14 . Η τελευταία επαφή των Γερμανών με την διεκδίκηση του αγώνα ήταν δίποντο του Τίμαν για το 49-40.Το ημίχρονο έληξε 58-42, μετατρέποντας το δεύτερο ημίχρονο σε τυπική διαδικασία για τους Ισραηλινούς.

Στην τρίτη περίοδο η Μακάμπι προηγήθηκε ακόμα και με 19 πόντους (77-58) και πήγε στην τέταρτη περίοδο με πλεονέκτημα 15 πόντων (81-66). Εκεί με αέρια 10-0 έφερε την διαφορά στους +25 (91-66).

Για την ομάδα του Όντεντ Κάτας ο Μπάλντουιν είχε 18 πόντους και ο Κόλσον 17. Για τους Βερολινέζους ο Πρόσιντα είχε 22.