Aρμάνι Μ.- Μπάγερν Μ. 76-62: Επιστροφή στις νίκες με σούπερ Χολ

Η Αρμάνι Μιλάνο έχοντας προβάδισμα καθ' όλη την διάρκεια του ματς ήταν φοβερή και υπέταξε την Μπάγερν με σκορ 76-62 , έχοντας σε καταπληκτική μέρα τον Χολ . Οι Ιταλοί βρίσκονται στο 8-11 , ρεκόρ που έχουν και οι Βαυαροί.

Η Αρμάνι ξεκίνησε πολύ καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκε με 14-8 και έπειτα με 19-10 με καλάθι του Φλακαντόρι πριν το 19-12 της πρώτης περιόδου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ιταλοί πήραν την πρώτη τους διψήφια διαφορά με τρίποντο του Μπορτολάνι (23-22). Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 34-27.

Στο δεύτερο μισό η Μπάγερν έβγαλε αντίδραση και μετά το 39-27 έτρεξε επιμέρους σκορ 20-8 για το 47-47 με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται 50-47 με τρίποντο του Χολ. Στην τελευταία περίοδο , ο Έντουαρντς με τρίποντο ισοφάρισε για το 50-50 και η συνέχεια έπεται κυριαρχική για τους Ιταλούς. 'Ενα επιθετικό ξέσπασμα 20-2 των Ιταλών κυρίως με τον Χολ και τον Μπορτολάνι , έριξαν στο καναβάτσο τους Γερμανούς , με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται μέχρι τέλος την διαφορά τους όπου και πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη .

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Χολ με 18 πόντους , ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Ιμπάκα ηγήθηκε της προσπάθειας των Βαυαρών με 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα:19-12,34-27,50-47,76-62

Screenshot 2024 01 05 at 23 36 12 EA7 Emporio Armani Milan vs FC Bayern Munich 5 January 2024 21 30 EuroLeague