Άλμπα Β.- Μπάγερν Μ. 65-82: Εύκολη νίκη στον γερμανικό εμφύλιο

Η Μπάγερν επικράτησε εύκολα της Άλμπα στο γερμανικό εμφύλιο της 22ης αγωνιστικής της Euroleague.

Η Άλμπα ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση και προηγήθηκε με 13-4. Η Μπάγερν αντέδρασε με 8 σερί πόντους του Έντουαρντς για το 13-12 με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 19-19. Η Μπάγερν μπήκε εκρηκτικά στην δεύτερη περίοδο και με σερί 13-0 προηγήθηκε με 32-19. Ο Μπραίκοβιτς,αργότερα, εκτόξευσε την διαφορά στο +16 (23-39) με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με τους Βαυαρούς να έχουν προβάδισμα 13 πόντων (30-43).

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά αλλά δεν κατάφεραν σπουδαία πράγματα καθώς έφτασαν έως το -5 με τρίποντο του Ματ Τόμας (47-52). Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 51-66 με τρίποντο του Φρανσίσκο.
Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα λόγω της μεγάλης διαφοράς που είχε η Μπάγερν με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται 65-82.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σπανιόλο με 15 πόντους και ο Γουέτσελ με 13.Για την ομάδα του Πάμπλο Λάσο ο Μπράνκοβιτς είχε 14 πόντους και 9 ριμπάουντ, ενώ ο Φρανσίσκο προσέθεσε άλλους 14.

Τα δεκάλεπτα:19-19,30-43,51-66,65-82