Μπάγερν - Βιλερμπάν 64-76: Ήττα σοκ για τους Βαυαρούς

Έκπληξη στο Μόναχο, με την Βιλερμπάν να επικρατεί της Μπάγερν Μονάχου με 76-64.

Το παιχνίδι στο ξεκίνημα του ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και την πρώτη περίοδο να λήγει 20-19 υπέρ των Γάλλων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Βιλερμπάν έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 20-7 και με καλάθι του Λοβέρν το ημίχρονο έκλεισε στο 29-40.

Στο δεύτερο μισό οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με επιμέρους σκορ 9-2 για να πάει η διαφορά στους 18 (31-49). Στο τελευταίο λεπτό της περιόδου η Μπάγερν έτρεξε ένα 9-0 σερί και κατέβασε την διαφορά στους 7 (50-57) με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην τελευταία περίοδο με το σκορ στο 50-59. Οι Βαυαροί δεν κατάφεραν ποτέ να πλησιάσουν την αντίπαλο τους,η οποία κράταγε ασφαλές προβάδισμα και έτσι επικράτησε με 76-64.

Για τους γηπεδούχους ο Έντουαρντς είχε 21 πόντους και ο Φρανσίσκο 11,ενώ για τους νικητές ο Λι είχε 21 πόντους και ο Φαλ έκανε double double με 16 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα:19-20,29-40,50-59, 64-76