Μπάγερν - Μπασκόνια 112-109: Νίκη - ανάσα στην παράταση για τους Βαυαρούς

Στα πρώτα λεπτά το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και την πρώτη περίοδο να λήγει 25-19 με τρίποντο του Χάρις. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Βαυαροί έτρεξαν ένα σερί 13-3 και προηγήθηκαν με 13 πόντους (38-25). Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε 56-52 με τρίποντο του Κόντι ΜακΙντάιρ.

Στο δεύτερο μισό,η Μπάγερν ξαναπήρε διψήφια διαφορά με καλάθι του Γκιφάι,όμως οι Βάσκοι πλησίασαν στον πόντο με τρίποντο του Μάρκους Χάουαρντ (75-74). Οι δύο ομάδες πήγαν στην τέταρτη περίοδο από την αφετηρία του 82-76. Εκεί οι γηπεδούχοι διατηρούσαν το προβάδισμα, με το καλάθι του Ιμπάκα να τους δίνει προβάδισμα 9 πόντων (94-85). Όμως,η Μπασκόνια έκανε 9-0 σερί μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας και με τρίποντο του ΜακΙντάιρ έστειλε το ματς στην παράταση (94-94) αφού ο Ομπστ αστόχησε σε μακρινό τρίποντο στην τελευταία επίθεση.

Στην παράταση τα πράγματα ήταν πολύ ρευστά με την Μπάγερν να παίρνει διαφορά 3 πόντων με 4/4 βολές από Μπολμάρο και Λούτσιτς (107-104),ο Μαρίνκοβιτς ισοφάρισε με τρίποντο,ο Γουάιλερ Μπαμπ απάντησε με δικό του τρίποντο για το 110-107. Τα εύστοχα ζευγάρια βολών από Θίοντορ και Έντουαρντς έφεραν το σκορ στο 112-109. Ο Μαρίνκοβιτς αστόχησε στο τρίποντο ισοφάρισης και έτσι οι Βαυαροί πήραν μια σπουδαία νίκη που τους κρατάει ζωντανούς στην μάχη της πρόκρισης.

Για τους νικητές ο Ιμπάκα είχε 21 πόντους και ο Λούτσιτς 17. Για τους φιλοξενούμενους ο Χάουαρντ πέτυχε 27 πόντους,ενώ ο ΜακΙντάιρ έκανε ακόμα ένα double double με 20 πόντους και 15 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα:25-19,56-52,82-76,94-94,112-109