Εφές - Ερυθρός Αστέρας 100-55: Πάρτι και play - in

Η Εφές έκανε ότι ήθελε τον Ερυθρό επικρατώντας με 100-55 και εξασφάλισε την είσοδο της στα play - in της Ευρωλίγκας.

Στην πρώτη περίοδο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται 15-11 με καλάθι του Μίτροβιτς. Στη δεύτερη περίοδο, η Εφές έτρεξε 9-0 για το 26-14.Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με +14 για τους Τούρκους (45-31).

Στο δεύτερο μισό,οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με σερί 19-7 για το 64-39 τελειώνοντας την υπόθεση νίκη πολύ νωρίς στο παιχνίδι. Η τρίτη περιδολοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 76-44 με 4 βολές από Οτούρου και Μπουμπουά. Η Εφές συνέχισε στον καταιγιστικό Ρυθμό και στην τέταρτη περίοδο,την οποία ξεκίνησε με σερί 16-0,παίρνοντας διαφορά 48 πόντων (92-44). Ο Ερυθρός έβγαλε μια αντίδραση με σερί 9-0 για το 92-53,με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 100-55.

Τα δεκάλεπτα:15-11,45-31,76-44,100-55

Για τους νικητές ο Μπράιαντ είχε 26 πόντους και ο Γουίλις 15. Για τον Ερυθρό οι Γκεντράιτις, Μίτροβιτς και Νέντοβιτς είχαν από 11.