Ζενίτ-Μπαρτσελόνα 74-70: Το 2/2 η ομάδα του Πασκουάλ

Μετά το "διπλό" στην έδρα της Εφές, η Ζενίτ νίκησε την Μπαρτσελόνα με 74-70, δείχνοντας οτι ειναι ικανη για μεγαλα πραγματα στην φετινή σεζόν της EuroLeague.

Σε ένα ιδιαίτερο ματς με δύο διαιτητές,  η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε στα πρώτα εφτά λεπτά με δέκα πόντους (19-9), αλλά η Ζενίτ μάζεψε την διαφορά στους τρεις στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-16). Οι μπλαουγκράνα  παρότι κράτησαν το προβάδισμα, δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν και είχαν το προβάδισμα με 38-35 στο τέλος του ημιχρόνου.

Αν και οι Καταλανοί προηγήθηκαν και με έξι πόντους (48-42, 26'), οι γηπεδούχοι κατάφεραν και ήταν μόλις ένα πόντο πίσω στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (38-45). Στην τέταρτη περίοδο, η Ζενίτ ήταν καλύτερη και νίκησε την Μπαρτσελόνα με 74-70, κρατώντας το απόλυτο στην EuroLeague της φετινής σεζόν.

Από την Ζενίτ ξεχώρισαν οι Μπάρον με 16 πόντους και 5 ριμπαόυντ και Πόιθρες με 16 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Μίροτιτς και Αμπρίνες με 14 πόντους   και 11 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 16-19, 35-38, 54-55, 74-70