Μακάμπι Τ.Α.- Μπάγερν 82-85 : Θρίαμβος των Βαυαρών στο Γιαντ Ελιάου

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εκτός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβίβ με 85-82 , συνεχίζοντας τις νίκες μετά το "διπλό" επί της Άλμπα Βερολίνου.

Αν και η Μακάμπι Τελ Αβίβ είχε το προβάδισμα του αγώνα από τα πρώτα λεπτά, οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στην πρώτη περίοδο (15-15). Η Μπάγερν Μονάχου με ένα επί μέρους 19-10 στην δεύτερη περίοδο, πέρασε μπροστά στο ημίχρονο με 34-25.

Οι γηπεδούχοι πάλεψαν και μείωσαν στην τρίτη περίοδο (81-77), αλλά οι Βαυαροί διαχειρίστηκαν σωστά το παιχνίδι και νίκησαν εκτός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβίβ με 85=-82.

Από την Μακάμπι Τελ Αβίβ ξεχώρισαν οι Γουίλμπεκιν και Ζίζιτς με 27 και 19 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Λούσιτς και Ζίπζερ με 26 και 16 πόντους.

Περίοδοι: 15-15, 25-34, 55-60, 82-85