Βαλένθια-Αρμάνι Μιλάνο 86-81: Επέστρεψαν στις νίκες οι «νυχτερίδες» με κορυφαίο τον Βαν Ρόσομ

Η Βαλένθια υπερασπίστηκε την έδρα της κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο, την οποία νίκησε με 86-81, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 4-2, με την Ιταλική ομάδα να παραμένει στο 3-2.

Η Βαλένθια βρέθηκε μπροστά στα πρώτα λεπτά και είχε προβάδισμα έξι πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-18), με τους γηπεδούχους να έχουν διαφορά ακόμη και με 12 πόντους (37-25). Η Αρμάνι Μιλάνο ανέτρεψε το σκορ και ήταν μπροστά με δύο πόντους στην δεύτερη περίοδο (44-42).

Οι «νυχτερίδες» πήραν ελαφρή προβάδισμα στην τρίτη περίοδο (66-61), το οποίο παρά την μεγάλη πίεση της Ιταλικής ομάδας, κατάφεραν να κρατήσουν μέχρι το τέλος και τελικώς να νικήσουν με 86-81.

Από την Βαλένθια ξεχώρισαν οι Βαν Ρόσομ και Πρέπελιτς με 21 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Σίλντς και Χάινς με 17 και 13 πόντους.

Περίοδοι: 24-18, 42-44, 66-61, 86-81