Βιλερμπάν - Ερ.Αστέρας 68-89: «Όργια» από Λόιντ και... πάρτι στην Γαλλία!

Στο εξ' αναβολής ματς της 4ης αγωνιστικής της Euroleague, ο Ερυθρός Αστέρας με κορυφαίο τον Λόιντ, κυριάρχησε κόντρα στη Βιλερμπάν (68-89) και πήρε την τρίτη του νίκη στην διοργάνωση (3-4).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο (21-17, 10'), ενώ στη συνέχεια ο Ερυθρός Αστέρας ήταν εκείνος που επέβαλε τον ρυθμό του, μετά το 38-44 του ημιχρόνου.

Με κορυφαίο τον Λόιντ, οι «ερυθρόλευκοι» πάτησαν το... γκάζι στην τρίτη περίοδο, σκοράροντας 23 πόντους έναντι 15 πόντων της Βιλερμπάν, φτάνοντας ακόμη και στο +16 (51-67).

Mε τη Βιλερμπάν να μην μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό των αντιπάλων της, το τελευταίο μέρος της αναμέτρησης είχε διαδικαστικό χαρακτήρα για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι διατήρησαν την διαφορά και έφτασαν εύκολα στη νίκη (68-89).

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 38-44, 53-67, 68-89.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Λόιντ με 29 πόντους, ενώ το ακολούθησε σε απόδοση ο Γουόλντεν με 20 πόντους.

Από τη μεριά της Βιλερμπάν ο Φρίμαν μέτρησε 14 πόντους.