Καντού-Αρμάνι 71-89: Φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο με κορυφαίο τον Ροντρίγκεθ

Αν και ήταν πίσω με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (44-43), η Αρμάνι Μιλάνο έκανε το καθήκον και με κορυφαίο τον Σέρχιο Ροντρίγκεθ, επέστρεψε στα γήπεδα μετά την περιπέτεια με τον κορονοιό, δυναμικά, κάνοντας το 8/8, με τους γηπεδούχους να μένουν στην 11η θέση με ρεκόρ 2-3.

H Καντού βρέθηκε σε θέση οδηγού τόσο στην πρώτη (24-20), όσο και στην δεύτερη περίοδο (44-43), με την Αρμάνι Μιλάνο με ένα επί μέρους σκορ 30-14 στην τρίτη περίοδο, να ανατρέπει την κατάσταση και να προηγείται με 15 πόντους (73-58). Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την διαφορά και νίκησαν την Καντού με 89-71.

Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Ροντρίγκεθ και Χάινς με 24 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Καντού διακρίθηκαν οι Σμιθ  και Τζόνσον με 18 και 12 πόντους.

Περίοδοι: 24-20, 44-43, 58-73, 71-89