Φενερμπαχτσέ-Αρμάνι 71-79: Σπουδαίο «διπλό» με κορυφαίο τον ΛεΝτέι

Η Αρμάνι Μιλάνο πήρε ένα σπουδαίο "διπλό" στην έδρα της Φενέρμπαχτσε, νικώντας με 79-71 και ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 8-5, με την τουρκική ομάδα να πέφτει στο 5-9.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με την Φενέρμπαχτσε να έχει προβάδισμα πεντε πόντων (21-16), αλλά η ΤΣΣΚΑ Μόσχας με ένα επί μέρους σκορ 10-4 πέρασε μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-25).

Η Αρμάνι Μιλάνο μετά την δεύτερη περίοδο δεν άφησε... το πόδι από το γκάζι και με 18-10, ξέφυγε με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-35). Η Ιταλική ομάδα με ένα ακόμη επί μέρους σκορ 24-13 ανέβασε την διαφορά ακόμη περισσότερο και είχε προβάδισμα 20 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-48). Η Φενέρμπαχτσε αντέδρασε στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 23-11 απείλησε την Αρμάνι Μιλάνο, αλλά οι φιλοξενούμενοι νίκησαν με 79-71.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Πιέρ και Μπαρτέλ με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι ΛεΝτέι και Πάντερ με 15 και 13 πόντους.

Περίοδοι: 25-26, 35-44, 48-68, 71-79