Αρμάνι-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 87-91: Πήρε το «διπλό» με «διαστημικό» Μιλουτίνοφ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας χρειάστηκε την παράταση για να πάρει μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Αρμάνι Μιλάνο με 91-87, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 14-3, με την Ιταλική ομάδα να πέφτει στο 9-7.

Η ΤΣΣΚΑ είχε το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά και βρέθηκε  πίσω μια φορά, μόλις στο 6' (9-8). Αν κοι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ακόμη και με πέντε πόντους (14-9), οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-17).

Αν και η Αρμάνι Μιλάνο είχε προβάδισμα δύο πόντων στο 12' (21-19), η ΤΣΣΚΑ Μόσχας με ένα επί μέρους σκορ 22-16, πέρασε μπροστά και είχε προβάδισμα έξι πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (39-33).

Αν και οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την διαφορά στους έξι πόντους στο 24' (48-42), αλλά οι γηπεδούχοι έφερα το ματς στα ίσα στο 27' (53-53) . Η Αρμάνι Μιλάνο πήρε ξανά το προβάδισμα στο 39' (55-53), με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας να έχει προβάδισμα ενός πόντου στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-58).

Αν και οι γηπεδούχοι πέρασαν δύο φορές στο σκορ, η Ρωσική ομάδα διαχειρίστηκε καλύτερα το προβάδισμα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο 39' (76-73). Το παιχνίδι έγινε θρίλερ και τελικά με ελεύθερη βολή του Χάινς, οι δύο ομάδες πήγαν στην παράταση (80-80).

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν έχασε σε κανένα σημεία το προβάδισμα στο έξτρα πεντάλεπτο, παρά μόνο στο 41' (82-82) όταν οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες. Η Ρωσική ομάδα πήρε το διπλό, νικώντας την Αρμάνι Μιλάμο με 91-87.

Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι ΛεΝτέι και Πάντερ με 21 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας διακρίθηκαν οι Τζέιμς και Χάκετ με 20 και 19 πόντους, ενώ ο Μιλουτίνοφ σκόραρε 17 πόντους και μάζεψε 19 ριμπάουντ.

Περίοδοι: 17-17, 33-39, 58-59, 80-80 (τέλος της κανονικής περιόδου), 87-91 (τέλος της παράτασης)