Αρμάνι Μιλάνο-Ζενίτ 82-76: Νίκη με ανατροπή με κορυφαίο τον Πάντερ

Με μεγάλη ανατροπή, η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε την Ζενίτ με 82-76 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-7, με τους Ρώσους να πέφτουν στο 13-8.

Αν και η Αρμάνι Μιλάνο ξεκίνησε δυνατά (6-4), η Ζενίτ με ένα επί μέρους σκορ 20-10, είχε το προβάδισμα με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-16). Η Ρωσική ομάδα ανέλαβε το προβάδισμα στην δεύτερη περίοδο και διεύρυνε την διαφορά στους δώδεκα πόντους (41-29), με τους Ιταλούς να απαντάνε και την Ζενίτ να είναι μπροστά με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-35).

Οι γηπεδούχοι πέρασαν στην αντεπίθεση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και μείωσαν το σκορ, με την Ζενίτ να διατηρείτο προβάδισμα και να είναι με τρεις πόντους μπροστά στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-56). Η Αρμάνι Μιλάνο με ένα επί μέρους σκορ 24-14 στην τέταρτη περίοδο, ανέτρεψε τις καταστάσεις και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, νίκησε την Ζενίτ με 82-76.

Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Πάντερ και Ροντρίγκεθ με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ζενίτ διακρίθηκαν οι Χόλινς και Πάνγκος με 12 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 16-24, 35-44, 56-59, 82-76