ΤΣΣΚΑ-Μπάγερν 66-69: Τα πάντσερ «άλωσαν» την Μόσχα με στρατηγό Μπόλντγουιν

Η Μπάγερν Μονάχου με ανατροπή στην τέταρτη περίοδο, νίκησε εκτός έδρας την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 69-66 και ανέβηκε στο 14-9, με την Ρωσική ομάδα να πέφτει στο 16-7.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε πιο δυνατά και προηγήθηκε με τρεις πόντους στα πρώτα λεπτά (7-4), με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας να αντεπιτίθεται και να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (27-25). Αν και η Γερμανική ομάδα πήρε ξανά το προβάδισμα (29-27, 12'), η ΤΣΣΚΑ Μόσχας απάντησε και ήταν μπροστά για τρεις πόντους στο 16' (34-31). Οι Βαυαροοι όμως κατάφεραν και βρέθηκαν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (49-39).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με ένα επί μέρους σκορ 21-10, διεύρυναν την διαφορά τους με την Μπάγερν Μονάχου και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-50). Οι φιλοξενούμενοι όμως με ένα δικό τους επί μέρους σκορ 19-6 στην τέταρτη περίοδο, ανέτρεψαν τα δεδομένα και νίκησαν εκτός έδρας την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 69-66

Από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξεχώρισαν οι Μιλουτίνοφ και Χίλιαρντ με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα , ενώ από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Μπόλντγουιν και Σίλει με 22 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 27-25, 39-40, 60-50, 66-69