Μπαρτσελόνα-Εφές 86-88: Ο Μίτσιτς πήρε το όπλο του

Η Εφές νίκησε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα με 88-86, με αποτέλεσμα η τουρκική ομάδα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 13-10, με τους μπλαουγκράνα πέφτουν στο 17-7.

Η Εφές ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και δεν έχασε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά. Η Μπαρτσελόνα απάντησε και δεν άφησε την τουρκική ομάδα να ξεφύγει στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-22). H Εφές παίζοντας πιο αποτελεσματικά, συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα και ήταν μπροστά με δέκα πόντους (44-34, 16), με την Μπαρτσελόνα να μειώνει την διαφορά και λόγω του buzzer beater του Ντέιβις, η τουρκική ομάδα προηγούνταν μόνο με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-50).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι μπλαουγκράνα έφεραν το ματς στα ίσα (58-58, 24'), αλλά η Εφές ξέφυγε με ένα επί μέρους σκορ 11-3 στο 29' (71-61).  Αν και οι Καταλανοί μείωσαν την διαφορά, η τουρκική ομάδα προηγούνταν με εφτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-65). Στην τέταρτη περίοδο, η Εφές προηγούνταν με 13 πόντους στο 34' (80-67), αλλά η Μπαρτσελόνα με ένα επί μέρους σκορ 14-6 κατάφερε να μειώσει την διαφορά στους δύο πόντους (86-84, 39'). Η τουρκική ομάδα διαχειρίστηκαν καλύτερα την κατάσταση και νίκησε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα με 88-86.

Από την Μπαρτσελόνα ξεχώρισαν οι Μιροτίτς και Ντέιβις με 24 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Εφές διακρίθηκαν οι Μίτσιτς και Λάρκιν με 16 και 19 πόντους.

Περίοδοι: 22-27, 50-53, 65-72, 86-88