Ζενίτ-Βαλένθια 62-91: Στο ρελαντί οι νυχτερίδες που βάζουν πλώρη για οχτάδα

Η Βαλένθια φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος και νίκησε την Ζενίτ με 91-62, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 14-12 και την δέκατη θέση, ενώ η Ρωσική ομάδα έπεσε στο 15-10 και την πέμπτη θέση.

Η Βαλένθια ξεκίνησε πολύ δυνατά στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με τρεις πόντους (22-19). Αν και η Ζενίτ αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο 16' (32-31), οι νυχτερίδες διαχειρίστηκαν καλύτερα την κατάσταση και είχαν προβάδισμα τριών πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (44-41).

Στο δεύτερο μέρος η Βαλένθια δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίστασης στην Ζενίτ και με ένα επί μέρους σκορ 47-21, κατάφερε να νικήσει με 91-62

Από την Ζενίτ ξεχώρισαν οι Πόιθρες και Μπάρον με 12 και 11 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Βαλένθια διακρίθηκε ο Ντούμπλιεβιτς με 19 πόντους, ενώ οι Κάλινιτς και Τόμπει σκόραραν από 12 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 19-22, 41-44, 50-62, 62-91