Ζαλγκίρις - Αρμάνι Μ. 64-69 : Νική ανάσα για τους Ιταλούς

Ζαλγκίρις και Αρμάνι Μιλάνο μπήκαν στο παιχνίδι με την ίδια διάθεση, με τους Ιταλούς όμως να παίρνουν την νίκη στο τέλος  και να ανεβαίνουν στο 18-10 και τους Λιθουανούς να πέφτουν στο 15-13 μετά την ήττα.

Με την ίδια δυναμική διάθεση μπήκαν στο παιχνίδι και οι δύο ομάδες, χωρίς καμία από τις δύο να μπορεί να ξεφύγει ιδιαίτερα στο σκορ. Με τους Ιταλούς όμως να είναι αυτοί που από την αρχή του αγώνα πήραν το προβάδισμα και κατάφεραν  να το διατηρήσουν ως το τέλος της περιόδου. Μάλιστα η ίδια εικόνα επικράτησε και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκαλέπτου, μέχρι που οι φιλοξενούμενοι πήραν μια διαφορά 10 πόντων ( 24-34, 17’). Οι παίχτες όμως της Ζαλγκίρις έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να ψαλιδίσουν την διαφορά στο ημίχρονο ( 32-34, 20’).  Μετά την ανάπαυλα τα πράγματα συνεχίστηκαν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, όπως και στο πρώτο μισό. Με τους παίχτες του ΕτόρεΜεσίνα να διατηρούν το προβάδισμα τους.  Και παρόλο που στην τελευταία περίοδο η Ζαλγκίρις ανέβασε την απόδοση της, οι φιλοξενούμενοι είχαν την δύναμη να διατηρήσουν το προβάδισμα και να φτάσουν στην νίκη με 64-69.

Για του νικητές αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Σιλντς που έβαλε 23 πόντους και  τον ακολούθησε ο Πάντερ με 14 πόντους .

Για τους ηττημένους αυτοί  που διακρίθηκαν ήταν ο Γκριγκόνις με 17 πόντους και ο Λοβέρν με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 32-34, 45-50, 64-69