Μακάμπι Τ.Α.-Χίμκι 92-62: Την «ισοπέδωσε» με συνοπτικές διαδικασίες

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ ήταν ανώτερη στο ματς με την Χίμκι και αυτό έγινε αντιληπτό από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν την νίκη με 92-62 και να ανέβουν στο 14-19 και την 13η θέση, ενώ η Ρωσική ομάδα έπεσε στο 4-29 και την 18η θέση.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ ξεκίνησε πολύ δυνατά και ήταν ισοπεδωτική στο πρώτο μέρος, αφού προηγήθηκε με 28 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-25). Οι γηπεδούχοι διεύρυναν το προβάδισμα και με ένα επί μέρους σκορ 20-13, κατάφεραν να είναι μπροστά με 35 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-38). Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την Μακάμπι Τελ Αβίβ να επικρατεί εντός έδρας με 92-62

Από την Μακάμπι Τελ Αβίβ διακρίθηκαν οι Γουίλμπεκιν και Ζιζιτς με 13 πόντους έκαστος, ενώ από την Χίμκι ξεχώρισαν οι Μίκι και ΜακΚόλουμ με 21 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 22-12, 53-25, 73-38, 92-62