Ούνικς - Μπάγερν 73-70 : Οι Ρώσοι έσπασαν το ρόδι

Η Ούνικς Καζάν παίζοντας πολύ όμορφο μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 73-70 απέναντι στη Μπάγερν. Αυτή  ήταν η πρώτη νίκη των Ρώσων  στην διοργάνωση (1-2) , ενώ οι Βαυαροί βυθίστηκαν στο 0-3.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι με τρίποντα  (3-3, 1') έπειτα ακολούθησε ένα τρίλεπτο με ρεσιτάλ αστοχίας χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να μπορεί να σκοράρει. Από εκείνη την στιγμή και έπειτα οι Βαυαροί ανέβασαν ρυθμό και άρχισαν να ελέγχουν τον αγώνα, τελειώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο στο +7 ( 12-19,10'). Με την ίδια ταχύτητα συνέχισε η Μπάγερν και στην δεύτερη περίοδο και διεύρυνε την διαφορά της στο +11 ( 26-37, 20').  Μετά την ανάπαυλα οι Ρώσοι έβγαλαν αντίδραση και έριξαν την διαφορά στους 5 πόντους ( 45-50,30').  Με το... πόδι στο γκάζι συνεχισε η Ούνικς και στο τελευταίο μέρος, ολοκληρώνοντας την ανατροπή και παίρνοντας τη νίκη με 73-70

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Κανάαν με 21 πόντους και ακολούθησε ο Μπράουν με 17 πόντους,  επίσης ο Χεζόνια πρόσθεσε 15 πόντους

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χίλιαρντ με 17 πόντους και ακολούθησε ο Γουόλντεν με 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 12-19, 26-37, 45-50, 73-70