Άλμπα-Φενέρμπαχτσε 84-70: Το τρίτο δεκάλεπτο έφερε την πρώτη νίκη

Η Άλμπα Βερολίνου φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος και νίκησε εντός έδρας την Φενερμπαχτσε με 84-70, αποτέλεσμα που την φέρνει στο 1-2, με την Τουρκική ομάδα να έχει το ίδιο ρεκόρ.

Αν και η Φενέρμπαχτσε ξεκίνησε πιο δυνατά και προηγήθηκε με πέντε πόντους (5-0, 1'), η Άλμπα Βερολίνου αντέδρασε και πήρε προβάδισμα με τρεις πόντους (18-15,9'), με την Τουρκική ομάδα να προσπερνά και να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-18). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και έκαναν ένα επί μέρους σκορ 16-9 και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (35-27).

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 30-18, προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-53). Η Άλμπα Βερολίνου ξέφυγε στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-17 νίκησε εντός έδρας με 84-70.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Ντα Σίλβα και Λο με 22 και 21 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισαν οι Ντε Κολό (8 ασίστ) και Ντουβερίογλου με 15 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-19, 27-35, 57-53, 84-70