Βιλερμπάν-Μακάμπι Τ..Α. 85-93: Ο Νάναλι έδειξε τον δρόμο για την νίκη

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ "απέδρασε" από την Λυών, επικρατώντας της Βιλερμπάν με 93-85 εκτός έδρας και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-2, ενώ η Γαλλική ομάδα έπεσε στο 3-1.

H Μακάμπι Τελ Αβίβ ξεκίνησε δυνατά στα πρώτα λεπτά, με την Βιλερμπάν να πιέζει, αλλά τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-21). Η ομάδα από το Ισραήλ είχε το πάνω χέρι στο παιχνίδι στο δεύτερο δεκάλεπτο και παρότι η Γαλλική ομάδα ήταν  ανταγωνιστική και κράτησε χαμηλά την διαφορά, η Μακάμπι Τελ Αβίβ προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-42).

Οι φιλοξενούμενοι "έχτισαν" μια διψήφια διαφορά πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και παρά την πίεση της Βιλερμπάν, προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-62). Αν και η Βιλερμπάν συνέχισε να πιέζει και να κάνει ένα επί μέρους σκορ 23-18 στην τέταρτη περίοδο, η Μακάμπι Τελ Αβίβ διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 93-85.

Από την Μακάμπι Τελ Αβίβ διακρίθηκαν οι Νάναλι και Ρέινολντς με 25 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Οκόμπο και Τζόουνς με 23 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-25, 42-49, 62-75, 85-93