ΤΣΣΚΑ - Ερυθρός 78-76: Με κομβικούς Κλάιμπερν και Σβεντ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε τη νίκη με 78-76 απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα και ανέβασε το ρεκόρ της στο 3-1, ενώ οι Σέρβοι υποχώρησαν στο 2-2.

Δυνατά μπήκανε στο παιχνίδι και οι δύο ομάδες χωρίς κάποια από τις δύο να μπορεί να πάρει ξεκάθαρα θέση οδηγού. Με τον Ερυθρό... να πατάει βέβαια λίγο καλύτερα και να βρίσκεται συνεχώς  μπροστά στο σκορ  και να τελειώνει την πρώτη περίοδο στο +4  (17-21, 10').  Με τον ίδιο τρόπο συνεχίστηκε το παιχνίδι και στο δεύτερο δεκάλπετο με τους Σέρβους να βρίσκοντα σε θέση οδηγού, χωρίς όμως οι Μοσχοβίτες να τους αφήνουν να ξεφύγουν  και να τελειώνουν το ημίχρονο στην ισοπαλία (42-42,20'). Οι δύο αντίπαλοι συνέχισαν και μετά την ανάπαυλα να αλληλοξουδετερώνονται, χωρίς  κανένας να μπορεί να πάρει... κεφάλι στον αγώνα. Στο τελευταίο μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και παρά την πίεση των «ερυθρόλευκων» κατάφεραν να πάρουν τελικά την νίκη με 78-76.

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Κλάιμπερν με 18 πόντους  και ακολούθησε ο Σβεντ με 16 πόντους.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο  Βόλτερς με 16 πόντους και ακολούθησε ο Κάλινιτς με 11 πόντους

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 42-42, 57-57, 78-76