Αρμάνι-Εφές 75-71: Οι Ντιλέινι και Χολ υπέγραψαν το 4/4

Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα παρά την πίεση ιδιαίτερα στην τέταρτη περίοδο από την Εφές και νίκησε με 75-71, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 4-0, ενώ η Τουρκική ομάδα να σημειώσει την τέταρτη της ήττα σε ισάριθμους αγώνες.

Η Εφές ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και παρά την πίεση της Αρμάνι, οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-16). Η Αρμάνι πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 26-14, προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-36).

Η Αρμάνι Μιλάνο πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 21-13, προηγήθηκε με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-49). Αν και η Εφές πίεσε και επέστρεψε στο παιχνίδι με ένα επί μέρους σκορ 22-12 στην τέταρτη περίοδο, η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας την Τουρκική ομάδα με 75-71.

Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Ντιλέινι και Χολ με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Εφές διακρίθηκαν οι Μίτσιτς και Μόερμαν με 17 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-21, 42-36, 63-49, 75-71