Μπάγερν-Αρμάνι 83-77: Οι Βαυαροί ανάγκασαν τους Ιταλούς στην πρώτη τους ήττα

Η Μπαγερν Μονάχου ανάγκασε την Αρμάνι Μιλάνο να υποστεί την πρώτη ήττα, αφού επικράτησε εντός έδρας με 83-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-4, ενώ η Ιταλική ομάδα έπεσε στο 5-1.

Αν και η Μπάγερν Μονάχου προηγήθηκε κατά κύριο λόγο στα πρώτα λεπτά, η Αρμάνι παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-21). Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και ήταν ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (39-39).

Οι Βαυαροί είχαν τα ηνία του αγώνα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (59-54).  Η Αρμάνι Μιλάνο πέρασε στην αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο και προηγήθηκε με ένα πόντο (67-66, 35'), αλλά η Μπάγερν Μονάχου ξαναπήρε το προβάδισμα και διαχειρίστηκε πιο αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε εντός έδρας με 83-77.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Λούτσιτς και Χίλιαρντ με 19 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Μέλι και Ντατόμε με 16 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-24, 39-39, 59-54, 83-77