Βιλερμπάν-Ούνικς 85-82: Οι Τζόουνς και Λάιτι την οδήγησαν στην νίκη

Η Βιλερμπάν υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Ούνικς Καζάν με 85-82, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 6-2, ενώ η Ρωσική ομάδα έπεσε στο 3-5.

Οι δύο ομάδες είχαν τις καλές τους περιόδους στα πρώτα λεπτά, με την Ούνικς Καζάν να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-21). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέντε πόντους (32-27, 15' λεπτό), αλλά η Βιλερμπάν με ένα επί μέρους σκορ 12-4 στα επόμενα πέντε λεπτά, ανέτρεψε τις καταστάσεις και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-36).

Παρά την πίεση της Ρωσικής ομάδας στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, η Βιλερμπάν διεύρυνε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-57). Η Βιλερμπάν διατήρησε την πρωτοπορία της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Ούνικς Καζάν εντός έδρας με 85-82.

Από την Βιλερμπάν διακρίθηκαν οι Τζόουνς και Λάιτι με 25 και 19 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ούνικς Καζάν ξεχώρισε ο Χεζόνια με 27 πόντους και έξι ριμπάουνε, με τους Μπράουν και Τζεκίρι να σκοράρουν από δώδεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 21-24, 39-36, 65-57, 85-82