Ερ. Αστέρας-Βιλερμπάν 73-67: Με στρατηγό Κάλινιτς συνεχίζουν νικηφόρα οι ερυθρόλευκοι

Ο Ερυθρός Αστέρας είχε το πάνω χέρι στο παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά και νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 73-67, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ του στο 4-5, ενώ η Γαλλική ομάδα έπεσε στο 6-3.

Ο Ερυθρός Αστέρας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ήταν μπροστά με εννιά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-9). Η Βιλερμπάν βρήκε απαντήσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 23-15, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (33-32).

Οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 17-13, προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (50-45). Ο Ερυθρός Αστέρας διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 73-67.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Κάλινιτς και Ιβάνοβιτς με 22 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Οκόμπο και Τζόουνς με 16 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-9, 33-32, 50-45, 73-65