Φενέρμπαχτσε-Αρμάνι 43-68: Σαρωτικοί οι Ιταλοί στην Κωνσταντινούπολη

Η Αρμάνι Μιλάνο έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση και νίκησε εκτός έδρας την Φενέρμπαχτσε με 68-43, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 8-1, ενώ η Τουρκική ομάδα έπεσε στο 3-6.

Η Αρμάνι Μιλάνο πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και ανάγκασε την Φενέρμπαχτσε να κάνει την χειρότερη περίοδο στην ιστορία της με μόλις τρεις πόντους για σκορ, ενώ ήταν μπροστά με 19 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-3). Η Τουρκική ομάδα "έχτισε" μια διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-20).

Η Ιταλική ομάδα διεύρυνε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 25-9, προηγήθηκε με 33 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-29). Η Φενέρμπαχτσε μάζεψε όσο μπορούσε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο, με την Αρμάνι Μιλάνο να νικάει εκτός έδρας με 68-43.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Σιλντς και Ντατόμε με 13 και 11 πόντους αντίστοιχα. Από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισε ο Χένρι με 12 πόντους, με τους Χάζερ και Βέσελι να έχουν από εννιά πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 3-22, 20-37, 29-62, 43-68