Μονακό-Μπάγερν 94-71: Επιβλητική νίκη για τους Μονεγάσκους με κορυφαίο τον Τζέιμς

Η Μονακό υπεραπίστηκε την έδρα της και επικράτησε εντός έδρας της Μπάγερν Μονάχου με 94-71 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-4, με την Γερμανική ομάδα να πέφτει στο 3-6.

Η  Μονακό ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-20). Οι Μονεγάσκοι συνέχισαν να διευρύνουν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-43).

Η ομάδα από το Πριγκιπάτο "έχτισε" μια διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-60). Η Μπάγερν Μονάχου δεν βρήκε τις απαντήσεις και η Μονακό με ένα επί μέρους σκορ 22-11 στην τέταρτη περίοδο, νίκησε εντός έδρας του Βαυαρούς με 94-71.

Από την Μονακό διακρίθηκε ο Τζέιμς με 18 πόντους, με τους Άντζουσιτς και Μπέικον να σκοράρουν από 16 πόντους έκαστος. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Λούτσιτς και Χάντερ με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 27-20, 55-43, 72-60, 94-71