Μπάγερν-Φενέρμπαχτσε 71-63: Ανώτεροι οι Βαυαροί που επιστρέφουν στις νίκες

H Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της που είχε από τα πρώτα λεπτά και επικράτησε εντός έδρας της Φενέρμπαχτσε με 71-63, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 4-6, ενώ η Τουρκική ομάδα έπεσε στο 3-7.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-12). Αν και η Γερμανική ομάδα είχε τον πρώτο λόγο στο προβάδισμα, η Φενέρμπαχτσε μάζεψε την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Μπάγερν Μονάχου να προηγείται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (35-30).

Οι Βαυαροί ανέβασαν στροφές στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (47-39). Αν και η Φενέρμπαχτσε ισοφάρισε σε δύο σημεία στην τέταρτη περίοδο, η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της και επικράτησε εντός έδρας με 71-63.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Λούτσιτς και Γουόλντεν με 22 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισαν οι Γκούντουριτς και Βέσελι με 16 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-30, 47-39, 71-63